Informacje o przemiennikach SR2Z, SR2SB i SR2GN

 W wyniku połączenia sił konstruktorów przemienników z Gdyni na stronie pojawiły się informację o przemiennikach nieliniowych FM zbudowanych i obsługiwanych przez Macieja SP2GPU:

  • 2m - SR2Z - lokalizacja Pomieczyno,
  • 70cm - SR2SB - lokalizacja Gdynia,

oraz dopiero co zbudowanego przemiennika 70cm SR2GN który został zainstalowany 4 lutego 2011 w Gniewinie w wyniku owej współpracy.
  Strony są obecnie w fazie przygotowania, niemniej dołożymy starań aby zawierały najbardziej aktualne informacje.

 73! de SP2XDM & SP2GPU

Tani duplekser na pasmo 70cm z Hongkongu

 Dla wszystkich zainteresowanych budową przemiennika amatorskiego na pasmo 70cm (zarówno FM, jak i DV), mającym problemy ze zdobyciem dupleksera polecam zapoznanie się z testem chińskiego dupleksera SQ450-N, który można kupić wysyłkowo za ok 350zł. Parametry, sposób dostawy i cena są warte rozważenia, zwłaszcza w porównaniu z cenami używanych duplekserów dostępnych na aukcjach internetowych.

 Zainteresowanych zapraszam do lektury. Więcej...

Warstwa fizyczna sieci Ethernet

Rozpoczynam publikację artykułu na temat zagadnień związanych z najniższą warstwą sieci komputerowych bazujących na medium w postaci kabli miedzianych o parach skręconych.

 

Artykuł ten jest rezultatem rocznej pracy i próbą konsolidacji materiału uzyskanego w wyniku lektury wielu pozycji literaturowych i własnych pomiarów ilustrujących sygnały w sieciach Ethernet.

 

Część z tego materiału posłużyła do przygotowania wykładów i ćwiczeń dla studentów podyplomowego studium "Projektowanie i zarządzanie sieciami komputerowymi" realizowanymi w Katedrze Teleinformatyki wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

 

Artykuł na stronie będzie rozwijał się, wraz z porządkowaniem materiału i dostosowywaniem go do potrzeb publikacji na stronach www. Zapraszam do lektury.

 

Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni