SR2Z 2m Gdynia

Znak: SR2Z     Kanał R2 (145,650/145,050MHz)     Moc 10W

Lokalizacja: Obiekt EMITEL RkCN Gdynia/Oksywie Lokator: JO94GN40HT

Zezwolenie od: 15.10.2010

  • Otwarcie subtonem CTCSS 94,8Hz
  • Przemiennik emituje w trakcie nadawania subton CTCSS 94,8Hz
  • Znamiennik głosowy i telegraficzny. Nadawany samoczynnie co dziesięć minut.
  • Potwierdzenie wejścia (roger-beep).
  • Ogranicznie czasu retransmisji do 15 minut z przerwą 1 min.
Schemat wkrótce

Operator odpowiedzialny:


Przemiennik powstał dzięki współpracy:

  • SP2GPU (wykonanie przemiennika),
  • klub SPZIE (środki na zakup podzespołów),
  • SP2LLQ, SP2SCQ, SQ2RH, SQ2DK, SQ4AFR (wsparcie finansowe).

Zdjęcia:

Najnowsze informacje o przemienniku:

Remont przemiennika SR2Z i SR2OK

22 kwietnia 2020 roku przemiennik SR2Z został zdemontowany w celu przeprowadzenia niezbędnego remontu, w tym wymiany radiotelefonów. Przy okazji wizyty na stacji okazało się, że uszkodzeniu uległ komputer obsługujący transmisję Wires-X do przemiennika C4FM SR2OK, konieczna była wymiana dysku twardego, a w najbliższej przyszłości również wymiana całego komputera, który jest już mocno wyeksploatowany. W ramach tego remontu zostanie również zamontowana zdalnie sterowana listwa zasilająca, pozwalająca na wyłączanie i resetowanie podłączonych urządzeń (taka sama, jak została zakupiona ze składek naszych kolegów do przemienników w Chwaszczynie).

SR2OK został uruchomiony w trybie AUTO, czyli działa zarówno analogowo jak i cyfrowo w C4FM, ale bez połączenia z siecią WiresX. Przemiennik będzie pracował w taki sposób do czasu powtórnej instalacji komputera obsługującego dostęp do ww. sieci. Wtedy zostanie on powtórnie przełączony na stałe w C4FM.

 Jednocześnie chciałbym zachęcić kolegów, do dalszego przekazywania środków na utrzymanie i rozwój naszych stacji automatycznych. Zbiórkę środków pieniężnych na ten cel prowadzi Sebastian SP2FRN. Mile widziane jest również deklarowanie chęci zakupu i przekazania aktualnie potrzebnego sprzętu.

Przypomnienie numeru konta:  16 1140 2004 0000 3102 7672 7931 w tytule wpłaty można wpisać między innymi swój znak wywoławczy.

 Uruchomienie przemiennika SR2Z planowane jest na poniedziałek, 27 kwietnia.

 

 

Przemiennik SR2Z Uruchomiony po awarii

1 czerwca 2017 w godzinach przedpołudniowych uruchomiliśmy przemiennik SR2Z po awarii. Uszkodzeniu uległ nadajnik - radiotelefon firmy Motorola. Został wymieniony na nowy (szczęśliwie, mieliśmy przygotowany zapasowy). Napraw została wykonana na miejscu, bez potrzeby ponownego wejścia na obiekt. Naprawa została w całości sfinansowana ze środków własnych.

W tym miejscu warto wspomnieć, że przemiennik działał bezawaryjnie od listopada 2013 roku, kiedy to przeszedł modernizację systemu sterowania, zaś sam nadajnik, który został uszkodzony w zeszłym tygodniu służył nam dzielnie od 2005 roku. Można uznać, że 12 lat całodobowej pracy to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że sprzet ten wcześniej był używany w innym zastosowaniu. Radiotelefon zostanie wkrótce naprawiony i będzie czekał w magazynie części zapasowych na ewentualną kolejną awarię.

73! de SP2GPU, SP2XDM

Awaria przemiennika SR2Z

Informuję, że przemiennik SR2Z w Gdyni-Osywiu uległ awarii. Wejście na obiekt w celu określenia przyczyny awarii zaplanowany jest na 1 czerwca 2017 w godzinach przedpołudniowych.

Podniesienie anteny przemienników SR2Z i SR2SB na wieży w Gdyni Oksywiu

 30 kwietnia 2015 roku w godzinach od 8:15 do 17:30 przemienniki SR2Z i SR2SB były nieczynne. W tym czasie, dokonaliśmy istotnej zmiany w instalacji antenowej, a mianowicie przenieśliśmy antenę X-300 z dotychczasowego miejsca na poziomie 50m wieży na prawie sam szczyt - 67m. Obecnie końcówka anteny sięga ok. 2m poniżej iglic odgromowych wieży i znajduje się na innym krawężniku, aby poprawić poziom sygnału w kierunku Wejherowa.

Czytaj dalej


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni