Jestem elektronikiem i informatykiem - absolwentem wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego  i wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół szybkich sieci przewodowych i nowych rozwiązań sieci bezprzewodowych. Na codzień staram się łączyć pracę zawodową z rozwojem naukowym realizowanym w ramach studium doktoranckiego. W ramach swoich badań utrzymuje stację nasłuchową AIS, której zadaniem jest rejestracja pozycji statków przebywających w rejonie Zatoki Gdańskiej.

 Hobbystycznie zajmuję się fotografią i krótkofalarstwem - dwiema pasjami którymi zaraziłem się już na etapie szkoły podstawowej. Interesuję się również muzyką i psychologią społeczną.

Fotografia, jak często się zdarza, była obecna wokół mnie od dziecka. Ojciec fotografował na materiałach czarno białych, wśród rodziny przeważały fotografie barwne wykonywane w specyficznej tonacji rodem z NRD – dzięki wspaniałym materiałom ORWO. W tym czasie amatorzy w PRL z rzadka sięgali po zachodnie materiały jak Agfa czy Kodak. W 1991 roku stałem się szczęśliwym posiadaczem rosyjskiej lustrzanki Zenit. Od tego momentu moje zainteresowanie fotografią przyjęło bardziej zaawansowaną formę, próbowałem coś do aparatu doczepić, zmienić, dołożyć. Umiejętności radiotechniczne pozwoliły na samodzielne zbudowanie lamp błyskowych, światłomierza czy zegara ciemniowego z dostępnych na rynku podzespołów i tym samym rozszerzenie możliwości zdjęciowych. Z czasem przyszła pora na aparaty Practica, Yashica (wszystkie z nieśmiertelnym gwintem M42) i w końcu pierwszy bagnetowy Nikon. Nikon zagościł w moim życiu chyba już na stałe. Na przestrzeni lat zmieniały się korpusy, dochodziły obiektywy i inne systemowe dodatki. Z materiałów tradycyjnych preferuje czarno-białe negatywy firmy Ilford i barwne pozytywy FujiFilm. Wraz z postępem technologicznym i nastaniem ery fotografii cyfrowej przeszedłem również tą zmianę – ciemni tradycyjnej na komputerową obróbkę obrazu. Jeżeli masz ochotę obejrzeć niektóre z moich zdjęć - zapraszam do mini galerii.

 Logo PZK 1930 h15 200dpiMoja przygoda z krótkofalarstwem rozpoczęła się w 1987 roku w Pałacu Młodzieży w Gdyni, w pracowni radiotechniki i klubie SP2KUU. Tam przeprowadziłem pierwsze łączności pod okiem instruktorów, poznałem podstawy radiotechniki i zbudowałem pierwsze urządzenia własnej konstrukcji. Zmiana ustroju i powrót YMCA do swojej dawnej siedziby przy ul. Żeromskiego spowodowały zamknięcie radioklubu i likwidację koła zainteresowań. Licencję amatorską kategorii drugiej uzyskałem w 1993 roku po kursie przeprowadzonym w klubie harcerskim SP2ZIE w Gdyni. Otrzymałem wtedy znak SP2XDM. Od 2002 roku posiadam licencję kategorii pierwszej. W tym samym czasie zostałem członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców. Od 2006 roku jestem członkiem klubu łączności SP2YWL. Zawodowo byłem związany z radiokomunikacją w latach 1995-1999 pracując jako konstruktor i programista w Zakładzie Morskich Systemów Radionawigacyjnych OBR Centrum Techniki Morskiej w Gdańsku. W latach 2013-2017 pełniłem funkcję członka zarządu i skarbnika w Pomorskim Odziale Terenowym PZK.

 W dalszej części tego działu zamieściłem informacje o moich konstrukcjach - przemiennikach nieliniowych FM SR2GA, SR2C, SR2GS, SR2GT, SR2GN i SR2UVG oraz przemiennikach zbudowanych przez Macieja SP2GPU - SR2Z i SR2SB a także swoje projekty krótkofalarskie, krótkie recenzje sprzetu radiokomunikacyjnego i inne opracowania.

 W wolnych chwilach lubię zapuszczać się na dłuższe wycieczki rowerowe po okolicznych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, łącząc aktywny wypoczynek z fotografowaniem.


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni