SR2C 2m Chwaszczyno

Praca testowa przemiennika SR2C

Przebudowa układu kontrolera została zakończona. Zostały zastosowane drobne zmiany i poprawki:

  • Wymiana procesora ATEMGA32 na ATMEGA644PA. Dzięki temu kontroler pobiera mniej energii, oraz zwiększeniu uległa pojemność dostępnej pamięci - co pozwoli na ewentualną rozbudowę programu sterującego.
  • Dobudowanie układu pięciopunktowego korektora charakterystyki toru m.cz. Dzięki skorygowaniu charakterystyki przenoszenia przemiennika udało się uzyskać brzmienie sygnału korespondenta bliskie oryginalnemu.
  • Zmiana szerokości dewiacji. Pierwotnie przemiennik miał pracować w trybie NFM, aby nie powodować zakłóceń na kanałach "połówkowych". Okazało się, że nie sposób przekonać użytkowników aby nie używali szerokiej dewiacji (typowej dla odstępu 25kHz).
  • Ustawienie czasu ograniczenia pracy nadajnika na 15 minut z przerwą po wyłączeniu trwającą jedną minutę. Rozwiązanie to ma sygnalizować użytkownikom fakt, że przemiennik nie służy do prowadzenia długotrwałych pogawędek a jedynie jako pomoc w nawiązaniu kontaktu.

 

7 listopada 2001 przemiennik SR2C został ponownie uruchomiony do prób z terenu klubu SP2ZIE, Loc:JO94GM. Pracuje tam wspólnie z przmiennikiem 70cm SR2SB z jednej anteny dwupasmowej Diamond X-300.


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni