SR2GA 70cm Władysławowo

Wymiana dupleksera

 Z przyjemnością informuję, od dzisiaj w przemienniku SR2GA pracuje duplekser firmy K&L który otrzymałem dzięki uprzejmości kolegów SP2IZC i SP2EBG, zestrojony dzięki uprzejmości kolegi SP2IQW. Wymiany filtra dokonałem wraz z kolegą SQ2IHP, który uwiecznił nasze działania na zamieszczonych poniżej fotografiach. Dodatkowo, wraz z wymianą dupleksera wymieniłem wszystkie kable i złącza łączące poszczególne bloki funkcjonalne przemiennika. Do tego celu posłużyły kable RG142 B/U które otrzymałem od SP2IQW a także RG316 z zasobów własnych.

 Dzięki mniejszemu tłumieniu w paśmie przepustowym (~0,9dB), a także większemu tłumieniu częstotliwości nadajnika na wejściu odbiornika udało się zwiększyć czułość, obniżyć próg otwarcia i zwiększyć moc wyjściową. Parametry nowego dupleksera uzyskane w wyniku pomiarów analizatorem sieci Agilent E5071C możecie odczytać z charakterystyk wektorowych.

 Zdjęcia:

 Zapraszam do prób przemiennika i łączności. Wszelkie uwagi proszę kierować na mój Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Uwaga:

 Otwarcie przemiennika odbywa się od dziś wyłącznie podnośną CTCSS 94,8Hz. O tym dlaczego nastąpiła zamiana sposobu otwarcia można przeczytać w kolejnej wiadomości.

73!


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni